Ailelere Masal Atölyesi

Bu pazar günü, 4-10 yaş arası çocuklar ve aileleri için masal atölyesine ev sahipliği yapıyoruz!

 

Tarih: 11 Mart Pazar       Saat: 14.00-15.00

 

Masallar, yeni çağ enerjileri ile her şeyin hızlı tüketildiği bir dünyada çocukların beden ve zihin olarak dengelenmesini sağlar. Çocuk masal dinlerken zihnen özgürleşir, bedenen dinginleşir. Masallar çocuğu besler. Çünkü masallar çocukların dilini konuşur. Çocuklar gibi meraklı, çocuklar gibi soruların peşinden koşar. İşte bundandır ki, çocukların en iyi arkadaşıdır masallar ve masalcılar.


Masal Anlatıcısı, masalın imajlarını sesi, sessizliği, bedeni ve sözcükleriyle boşluğa çizer ve böylece “masal evini” kurar. İşte bu, dinleyenin o eve girebilmesi için bir davettir. Masalı dinleyen çocuk, yaşantısından yola çıkarak masal evinin odalarında gezmeye başlar. Kırk kapalı oda, yedi kilit peşine düşer. Hayallerinde oluşturduğu kahramanla karşılaşır. 

Bu pazar günü, 4-10 yaş arası çocuklar ve aileleri için masal atölyesine ev sahipliği yapıyoruz. Hikaye anlatıcısı Bedia Cicioğlu, interaktif bir masal anlatımı gerçekleştiriyor, canlandırmalar atölyeye eşlik ediyor. Dileyen katılımcılar açık sahneyi deneyimliyor. Bu büyülü an'a tanıklık etmek, masalın sihirli kapısını aralamak isteyen ebeveyn ve çocukları masal yolculuğuna davet ediyoruz.

1 ebeveyn+1 çocuk için katılım bedeli 60 TL'dir. Katılmak için rezervasyon yaptırmanızı rica ederiz. Tel: 0312 236 77 17 

Anlatıcı Hakkında:
Hikâye Anlatıcısı ve Yaratıcı Drama Lideri Bedia Cicioğlu, çocuk gelişim ve eğitimi ve sosyoloji mezunudur. Çağdaş Drama Derneği’nde Liderlik Eğitimi, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği Masal Okulu’nda hikâye anlatıcılığı eğitimi almıştır. Disiplinli Hikâye Anlatma yöntemi Enchant’ın yaratıcısı Judith Liberman ve Hikaye Anlatıcısı ve Tiyatro Pedagogu Nazlı Çevik’ten eğitimler almıştır. Eberhard Koehler’den Eğitimde ve Sanatta Masal Anlatıcılığı, Aniko Kaposvari, Aviva Apel, Paradi Jozsef playback tiyatro oyunculuk, Fiziksel Tiyatro, Dans Devinim, Çocuk yogası eğitimleri almıştır. Yaratıcı drama eğitmeni olarak kamu ve özel okullarda çalışmakta olup, Çağdaş Drama Derneği eğitmenlerindendir.

Türkiye İnsan Kaynakları Vakfında, dağ köylerinde ebeveynlerle “Evde Okullu Olduk “ projesini yürütmektedir.Türkiye’de Cizre, Kocaeli Maşukiye, Rize Çayeli, Kırşehir Savcılı Fakılı, İzmir, Yahşi beyli, Merdivenli dağ köylerinde “ Kaybolan Masallar” projesini gerçekleştirmiştir. Unutulmuş izleri, kaybolmuş masalları toplamaya devam etmektedir.